۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, مناسبتدیدگاه | تعداد بازید : 662 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۴ بهمن ۱۳۹۱

وحدت نه یک امر مصلحتی، بلکه امری اساسی است

مولوی نذیر احمد سلامی عضو خبرگان رهبری گفت: وحدت جهان اسلام نه یک امر مصلحتی و تاکتیکی، بلکه امری اساسی و راهبردی است.

مولوی نذیر احمد سلامی در همایش «مهر رسول وحدت در سایه سار بصیرت و بیداری اسلامی» که در محل اردوگاه دانش آموزی مازندران برگزار شد، با بیان اینکه امروز در کشوری زندگی می‌کنیم که اطراف آن را بحران‌ها فرا گرفته است؛ اما در داخل آن در یک کمربند امنیتی زندگی می‌کنیم، تصریح کرد: دشمن در این بحران‌ها سعی کرده است تا آن را به داخل کشور ما نیز تسریع دهد و در واقع هدف اصلی این بحران‌ها، کشور ما بوده است.

وی با بیان اینکه حسن تدبیر مقام معظم رهبری و مردم، مانع رسیدن و تسریع این بحران‌ها به کشور ما شده است، افزود: با ادامه تدبیر مقام معظم رهبری دشمن تمام نیت‌ها و هدف‌هایش را به گور خواهد برد.

عضو خبرگان رهبری با بیان اینکه از شهریور ۸۹ تا شهریور ۹۱ روزانه تعداد مسلمانی که به دست خود مسلمانان و به طور مستقیم توسط کفار کشته شده‌اند را یادداشت کرده‌ام، بیان داشت: طی این دو سال روزی ۵۰ نفر از مسلمانان کشته شده‌اند که تبعات این کشته‌ها از جمله بی سرپرستی خانواده‌ها، بیوه شدن زنان و یتیم شدن کودکان آثار منفی را بر امت اسلامی تحمیل کرده است.

احمد سلامی تصریح کرد: امروز در اطراف کشور ما برادرکشی راه افتاده است؛ بنابراین می‌طلبد که هوشیار باشیم و حساب شده‌تر حرکت کنیم.

وی هفته وحدت را نه یک امر مصلحتی و تاکتیکی؛ بلکه یک امر اساسی و راهبردی دانست و بیان داشت: ظرف ۳۴ سال، این وحدت در کشور ما با تمسک به روایات پیامبر(ص) و قرآن فراهم شده است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تهدیدات دشمن که از طریق تفرقه افکنی، امت اسلامی را در معرض خطر قرار داده است، گفت: در هر زمانی که زمینه بیداری اسلامی فراهم شده، دشمن به دست و پا افتاده است، در یک زمان حکومت‌های صفوی، عثمانی و مغول در هندوستان، یک بیداری اسلامی در منطقه به وجود آورده بودند؛ اما دشمن با ایجاد تفرقه جلوی وحدت را گرفت.

مولوی نذیر احمد سلامی با اشاره به توطئه جزایر سه گانه خلیج فارس ادامه داد: اسناد نشان می‌دهد این جزایر متعلق به کشور ایران بوده است؛ اما دشمن هر چند وقت یکبار به وسیله این جزایر اعراب را تحریک می‌کند.

وی مخدوش کردن جهاد اسلامی را تهدید دیگر دشمن دانست و تصریح کرد: امروز دشمن جهاد اسلامی را به عنوان ارعاب و تهدید معرفی می‌کند حتی در بعضی از کشورهای اسلامی آیات جهاد را حذف کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به کل غزوات پیامبر اسلام(ص) ادامه داد: طی ۷۰غزوه که ۱۰ سال طول کشید بیش از ۱۵۰۰ نفر کشته شدند؛ اما در جنگ جهانی دوم ۵۵ میلیون نفر کشته، پنج میلیون نفر مفقود و ۲۰ میلیون نفر مصدوم شدند.

احمد سلامی رنگ مذهبی دادن به اقدامات تروریستی و خود را مسلمان دانستن و دیگران را کافر خواندن و حقوق بشر را عناوینی دانست که در جهت فریب مردم استفاده می‌شود.

وی به طور نمونه به پاکستان اشاره کرد که شعار لااله الاالله معروف است و سیاستمدارانش مدام می‌گویند جمهوری که بر اساس مدل غربی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ظرفیت‌های امت اسلامی از جمله جمعیت، پیوستگی، جغرافیایی و مساحت گفت: امروز کشورهای اسلامی و نفت‌خیز خاورمیانه مبادی ورودی و خروجی سه قاره را برعهده دارند و با یک تصمیم می‌توانند ارتباط این سه قاره را قطع کنند؛ البته زمانی چنین اتفاقی می‌افتد که این کشورها متحد باشند و فریب دشمن را نخورند.

احمد سلامی بیداری اسلامی را بهترین فرصت برای امت اسلام دانست و افزود: امروز دشمن می‌داند اگر بیداری اسلامی درست هدایت شود دیگر جایی در کشورهای اسلامی ندارد.

وی مشکل امروز بیداری اسلامی را فقدان رهبری با کفایت دانست و گفت: در زمانی که بیداری اسلامی، رهبری با کفایت نداشته باشد، لیبرال‌ها و غربی‌ها این بیداری را مصادره می‌کنند.

عضو سنی مجلس خبرگان رهبری در پایان با بیان اینکه فرصت بیداری اسلامی تنها با دو چیز محقق می‌شود، خاطرنشان کرد: اولین مسئله تمسک به قرآن و آمیزهای حضرت رسول(ص) است و دومین مسئله وحدت و انسجام امت اسلامی که با این دو می‌توانیم از فتنه‌ها بیرون برویم.

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: