۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 582 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ خرداد ۱۳۹۱

وحدت و برادری عجین با باورهای مردم سرباز

80146454-2588556

فرماندار سرباز گفت: وحدت، برادری و تلاش برای حفظ انسجام عجین شده با فرهنگ و باورهای قلبی مردم شیعه و سنی این شهرستان است.

 ’احمد رضا ریگی’ در گردهمایی علما، معتمدان و سران طوایف شهرستان سرباز افزود: وحدت منسجم و پایدار از مهمترین عوامل توسعه و پیشرفت ایران اسلامی در عرصه های مختلف بحساب می آید.

وی اظهار داشت: شهرستان سرباز دارای سابقه طولانی و درخشان به لحاظ مسائل فرهنگی و اجتماعی است و مردم و علمای آن همیشه پیشقراولان وحدت و برادری در سیستان و بلوچستان بوده اند.

فرماندار سرباز از مولوی ‘عبد العزیز ملازاده’ امام جمعه فقید مسجد مکی زاهدان به عنوان یکی از این علما نام برد و اظهار داشت: وی در کنار مرحوم آیت الله کفعمی از پایه گذاران واقعی وحدت بین شیعه و سنی در مرکز سیستان و بلوچستان بودند و با هوشیاری این دو عالم فرهیخته بسیاری از توطئه های دشمنان در اوایل انقلاب با هدف ایجاد اختلاف خنثی شد.

ریگی نقش علما، معتمدان و سران طوائف را در استحکام و تداوم وحدت در شهرستان سرباز مهم ارزیابی کرد و گفت: تنوع مذهبی، عشیره ای و قبیله ای در سیستان و بلوچستان و بخصوص شهرستان مرزی سرباز اهمیت این نقش حساس را صد چندان کرده است.

رییس شورای تامین سرباز بر نقش امنیت در توسعه و پیشرفت شهرستان تاکید کرد افزود: همه وظیفه داریم در عمران و آبادانی منطقه و آسایش مردم وظیفه شناس مشارکت داشته باشیم.

وی با اشاره به خدمات دولت نهم و دهم در مناطق محروم بیان داشت: توسعه بخش کشاورزی، ساماندهی روان آبها، احداث جادههای روستایی، ساخت چندین سد و پل، تکمیل بیمارستان مرکز شهرستان سرباز و پیگیری احداث کارخانه سیمان از مهمترین این پروژه ها در منطقه بحساب می آید.

فرماندار سرباز ادامه داد: با بهره برداری از بسیاری از این پروژه ها شاهد تحولی بی نظیر در این شهرستان مرزی و کاهش بیکاری و رونق اقتصادی خواهیم بود.

امام جمعه سرباز نیز در این نشست از شهروندان ساکن این شهرستان به عنوان مردمی فهیم، خونگرم، مهمان نواز، وحدت طلب و مشارکت جو نام برد و گفت: مردم این منطقه در طول تاریخ سر آمد و زبانزد خاص و عام بوده اند.

حجت الاسلام والمسلمین ‘علی اصغرکمالی پور’ از همه علما، معتمدان و سران طوایف خواست با حفظ وحدت، انسجام و هوشیاری تمامی توطئه های دشمنان برای برهم زدن وحدت در شهرستان سرباز را ناکام و خنثی سازند.

شهرستان مرزی سرباز تاکنون شاهد چند حادثه تروریستی نظیر شهادت سرداران سپاه و مولوی جنگی زهی از علمای اهل سنت منطقه با هدف ایجاد تفرقه بود که در نهایت پس از شناسایی سرنخ های خارجی باعث انسجام و وحدت بیشتر شده است.

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: