۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 948 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۵ دی ۱۳۹۱

ورود آیت الله سلیمانی به شهرستان کهنوج

21

 در ادامه سفر نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت به استان کرمان شامگاه چهارشنبه ۲۹ آذر ماه ۱۳۹۱ آیت الله سلیمانی وارد شهرستان کهنوج شدند و در دیداری با طلاب حوزه علمیه این شهرستان خاطر نشان کردند: در حال حاضر مردم شهرستان کهنوج و منطقه باید معنویت طلاب در حوزه‌های علمیه را دست‌مایه خود قرار دهند.

 آیت‌الله عباسعلی سلیمانی افزود: آن زمان که طلبه‌های ما راه می‌افتادند و به مشهد می‌رفتند برای تحصیل کسی فکر نمی‌کرد یکی از آنها آیت‌‌الله سیدعلی سیستانی می‌شود.

 وی با بیان اینکه در حال حاضر منطقه باید معنویت شما طلاب را دست مایه خود قرار دهد، اذعان داشت: روزی باید حوزه علمیه کهنوج مرکز قدرت معنوی باشد و قدرت انتقال روحانی را به دست بیاورد.

 آیت الله سلیمانی تصریح کرد: باید مردم کهنوج و منطقه از حوزه علمیه به این شکل استفاده کند و با آموزش‌های کوتاه‌مدت، ضمن تحصیل یک تمرین منبر مختصر و تعدادی حدیث نیز در اختیار آن‌ها گذاشته شود.

 نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت بیان داشت: اینکه در دل کویر یک حوزه مقدس و یک مرکز علمی مبارک به نام امام عصر(ع) این‌گونه بدرخشد، برادران ما باید طالب افزایش آن باشند و این جاذبه را داشته باشد که از شهرهای مختلف بتواند طلبه جذب کند، این یعنی نعمت بی‌بدیل و سرمایه بی‌نظیر و برکتی که باید این برکت را ناشی از نیت مؤسس و بعد اداره کنندگان آن دانست.

 آیت الله سلیمانی همچنین عنوان کرد: باید مانند مناظره‌ای که بین یک عالم شیعی با بزرگترین عالم اهل سنت پیش آمد در مباحث علمی به این قدرت و این جایگاه برسیم.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: