۲۸ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 477 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۱

وزیر کشور: دشمن به دنبال القای وجود تبعیض در ایران است

22

 

وزیر کشور با اشاره به میهن دوستی اقوام مختلف و وحدت شیعه و سنی در ایران، گفت: دشمن همواره به دنبال القای وجود تبعیض در ایران با هدف ایجاد تفرقه است .

‘مصطفی محمد نجار’ در آیین معارفه استاندار جدید سیستان و بلوچستان در جمع مدیران، منتخبان، و سران عشایر و طوایف شیعه و سنی استان، افزود: نظام جمهوری اسلامی هیچگاه در ارائه خدمات خود به اقوام مختلف تفاوت و تمایزی قائل نشده است، برای نظام و دولت توسعه همه جانبه کشور و اقتدار ملی مهم است که این در سایه پیشرفت متوازن و وحدت همه به دست می آید.

وی خطاب به حاضران اظهار داشت: به عنوان یکی از مسوولان رده بالای کشور عرض می کنم شخصا شاهده بوده و هستم که یکی از توصیه های همیشگی مقامات عالی رتبه نظام توجه بیشتر به نقاط دورافتاده و محروم و ارائه خدمات بدون در نظر گرفتن سلایق و علایق گروهها و اقوام هدف است .

وزیر کشور با اشاره به پیشرفت های حاصله نظام جمهوری اسلامی گفت: ایران کشور هفتم فضایی جهان است و به یکی از قدرتهای برتر دنیا تبدیل شده است، دشمنان از این موقعیت خوشنود نیستند و تلاش می کنند ما را به عنوان یک کشور الگوی اسلامی هدف قرار دهند بنابراین از هر حربه ای بویژه تبلیغات منفی دریغ ندارند، یکی از القائات اصلی آنها وجود تبعیض در ایران است .

محمد نجار افزود: اکنون کشورهای قدرتمند جهان نیز معضلات زیادی دارند، مشکلات فراوان اقتصادی غرب و خودسوزی در برخی کشورها موید همین موضوع است با اینحال مسائل مختلف و حتی ضعف های کوچک ما را رصد کرده و با تبلیغات مغرضانه، مسموم و زیاد برجسته می کنند .

عضو شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تلاش غرب برای ایجاد اختلاف بین مسلمانان گفت: طی سالهای اخیر در عراق افغانستان و سایر کشورهای خاورمیانه مسلمانان را به جان هم انداختند و امروز نیز به دنبال تشدید کینه و اختلاف در سوریه هستند و همه دنیا به این موضوع پی برده است.

محمد نجار از وحدت به عنوان رمز موفقیت نظام جمهوری اسلامی یاد و خاطرنشان کرد: بدون این مهم امنیت محقق نمی شود و دولت همواره به استانداران و مسوولان توصیه می کند راهبردشان حفظ یکپارچگی اقوام و اقشار مختلف باشد.

عضو کارگروه کشاورزی دولت در ادامه گفت: دو میلیون هکتار اراضی بایر و بکر کشاورزی در کشور شناسایی شده و دولت با سیاستهای حمایتی و پرداخت تسهیلات به منظور ایجاد اشتغال تلاش می کند آن را در کنار ۱۸ میلیون هکتار قبلی احیا و آباد کند.

محمد نجار همچنین اظهار داشت: توسعه سیستان و بلوچستان یک راهبرد اولویت دار دولت است، اکنون و از مجموع ۶۹۰مصوبه سفرهای استانی رییس جمهور به این استان ۳۶۲ مورد صد در صد اجرا شده است و بقیه پیشرفت بالایی دارد .

وی بیان داشت: از ابتدای پیروزی انقلاب تا شروع کار دولت نهم در مجموع ۱۵ هزار میلیارد ریال اعتبار در سیستان و بلوچستان هزینه شد اما فقط در این دولت نزدیک به ۱۹ هزار میلیارد ریال برای توسعه و کارهای عمرانی استان هزینه شده است.

وزیر کشور گفت: دولت کمر همت بسته تا استانهای غیربرخوردار بویژه سیستان و بلوچستان آباد و آبادتر شوند، رفاه حال مردم و پیشرفت اقصی نقاط میهن اسلامی دغدغه مسوولان است.

در این جلسه با تقدیر از زحمات چهار ساله ‘علی محمد آزاد’ استاندار قبلی سیستان و بلوچستان، ‘حاتم نارویی’ به عنوان نماینده عالی دولت در این استان معرفی و آغاز به کار کرد.

 

برچسب ها:ارسال نظر: