۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 548 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۸ دی ۱۳۹۱

وقف نشر فرهنگ و عامل فقرزدایی است

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: وقف وسیله‌ای برای نشر فرهنگ و عامل فقرزدایی در سطح جامعه است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی  در نخستین همایش وقف بانوان و توسعه احسان ماندگار در سالن اجتماعات آموزش فنی و حرفه‌ای سیستان و بلوچستان اظهار داشت: وقف سنت حسنه‌ای است که ماندگاری آن در اعصار مختلف باقی مانده و برای صاحب آن سبب خیرات و صالحات است.

وی افزود: وقف به عنوان یک پدیده خیر و نیک در جامعه تلقی می‌شود که احسان و نیکوکاری افراد متولی انجام این فریضه خداپسندانه همواره در جامعه پایدار و زنده باقی خواهد ماند.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه ۶ گروه قادر به جاودانه ساختن خود هستند، بیان کرد: فرزند نیک، غرس و نهال، حفر چاه، کتاب و وقف مهم‌ترین مسایلی است که می‌تواند با بهره‌مند مردن جامعه از برکات آنها پایداری و ماندگاری را به ارمغان آورد.

وی خاطرنشان کرد: الگوی تمامی بانوان، حضرت زهرای اطهر (س) است که با وقف هفت باغ (فدک) و در اختیار قراردادن عوایدی آن نسل به نسل و مصرف آن برای سادات و به عنوان برترین رفتار حسنه وقف محسوب می‌شود.

سلیمانی ادامه داد: بانوان به دلیل اینکه بعضا مسئولیت اقتصادی بر عهده آنها نیست فرصت مناسبی برای آنان برای وقف فراهم شده است که باید به نحو احسن از آن بهره‌برداری کنند.

وی با بیان اینکه بانوان به دلیل صفای باطن آماده‌تر برای وقف و بخشش هستند افزود: در موزه شهر مکه مکرمه قرآنی وجود دارد که با طلا نگاشته شده و ۷۰ میلیون ریال سعودی برآورد ارزش آن است که توسط یک بانوی یزدی تامین و پرداخت شده است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: باید فرهنگ وقف در جامعه نهادینه شود که در این راستا اداره‌کل اوقاف و امور خیریه وظیفه خطیری در زمینه اطلاع‌رسانی و آگاه سازی جامعه بر عهده دارد.

وی بیان کرد: با انجام فعالیت‌های متنوعی که از سوی این اداره کل در حال انجام است.

سلیمانی ادامه داد: هر روز شاهد فراگیری مطلوب‌ترین این سنت حسنه در سطح جامعه هستیم که این امر باید توسعه بیشتری یابد.

خبرگزاری فارس

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: