۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 268 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۶ خرداد ۱۳۹۱

پرهیز از تهدید و تحریم خواست ملت ایران

آیت الله سلیمانی

 

آیت الله سلیمانی

آیت الله عباسعلی سلیمانی در خطبه های نماز جمعه  زاهدان با اشاره به مذاکرات تهران با گروه ۵+۱ در بغداد افزود: استراتژی ایران از سال ۲۰۰۲ تاکنون در استفاده از انرژی هسته ای بر سه محور استوار بوده است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان گفت: ایران تاکنون در دفاع از حقوق هسته ای خود منطقی عمل کرده و پیش رفته است لذا ملت ایران می خواهد که گروه ۵+۱ در مذاکرات خود در بغداد از تکرار تهدیدها و تحریم ها علیه این کشور خودداری کند.

وی حفظ و تقویت توان تکنولوژیکی ایران از طریق بهره گیری از انرژی هسته ای، رعایت مقررات و تکالیف بین المللی براساس تعهدات پیمان منع گسترش سلاحهای هسته ای در کنار بهره مندی از امتیازات آن، ادامه مذاکرات هسته ای در صورت حذف تحریم ها را سه محور راهبردی ایران در دفاع از حقوق هسته ای این کشور عنوان کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: مدیریت زمان باید یکی از ابزار مذاکرات هسته ای گروه ۵+۱ با ایران در بغداد باشد زیرا وقت کشی از سوی این گروه با این هدف که ایران انصراف بدهد دیگر بی فایده است.

وی افزود: هر چند با فرسایشی کردن زمان مذاکرات از سوی گروه ۵+۱، ایران از زمان فرسایشی شده به عنوان فرصت استفاده کرده و به تلاش برای پیشرفت هسته ای خود ادامه می دهد، اما وقت کشی این گروه در مذاکرات با ایران جایز نیست.

امام جمعه زاهدان گفت:علی رغم وجود کشورهای هسته ای چون اسراییل، پاکستان و هندوستان در منطقه خاورمیانه، آمریکا نسبت به بهره مندی هیچ کشوری از انرژی هسته ای به مثل ایران حساس نیست.

وی افزود: تحلیل گران بر این باورند آنچه که دنیای استکبار را در مقابل برخورداری ایران از انرژی هسته ای به ترس و واهمه وامی دارد، مساله بهره مندی این کشور از یک توان استراتژیکی و ظرفیت منطقه ای و قرار گرفتن آن بر مسند قدرت در خاورمیانه است.

وی گفت: ایالات متحده آمریکا بر این باورند که اگر ایران به یک کشور هسته ای تبدیل شود مانند پاکستان، هندوستان و اسراییل نخواهد بود بلکه دستیابی به این قدرت، ظرفیت رهبری ایران بر منطقه خاورمیانه را نیز چند برابر افزایش می دهد.

وی یادآور شد: اکنون ایران در بسیاری از منابع در خاورمیانه نقش تعیین کننده ای دارد ، گلوگاههای حیاتی جهان مانند تنگه هرمز در اختیار این کشور بوده و در بسیاری از علوم و فنون به پیشرفت قابل ملاحظه ای دست یافته است.

وی ادامه داد: در کنار ظرفیت ها و توانمندی های ایران بویژه رهبری مقتدر و ملتی هوشیار، برخورداری از انرژی هسته ای این کشور را به قدرت منطقه ای تبدیل خواهد کرد.

امام جمعه زاهدان گفت: از آنجا که در ایران سیاست با دین گره خورده و اصول سیاسی آن برپایه مبانی دینی است، آمریکا می ترسد که اگر ایران با توسعه توان تکنولوژیکی و سیاسی خود به قدرت منطقه ای تبدیل شود، از طریق این کشور بیداری اسلامی و خیزش اسلام خواهی در منطقه حاکم شود و مسلمانان در جهان برتر شناخته شوند.

وی افزود: بیداری اسلامی که امام خمینی (ره) سه دهه قبل پیش بینی کرده بود امروز در منطقه خاورمیانه حاکم شده است و آنچه آمریکا از آن واهمه داشت در حال رخ دادن است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان در بخش دیگری از خطبه های نماز جمعه امروز با اشاره به روز جهانی بدون دخانیات گفت: هدف از نامگذاری چنین روزی آزمایش اراده انسان ها برای خودداری از مصرف مواد دخانی خانمان سوز است.

وی افزود: مصرف مواد دخانی که در جامعه رایج بوده و بعضا افراد مختلف به انجام آن ترغیب می شوند جزو آثار مدرنیته شدن زندگی امروز است در حالی که نه تنها موجب ابتلا فرد مصرف کننده به بیماری های خطرناک می شود بلکه افراد پیرامون وی را نیز آلوده و بیمار می کند.

آیت الله سلیمانی همچنین با اشاره به آغاز کار مجلس نهم گفت: توقع ملت ایران از نمایندگان مجلس رسیدگی به مشکلات خرد مناطق و صرف زمان زیاد برای آنها نیست بلکه آنان باید قانون گذاری و نظارت بر اجرای قانون را به نحو مطلوب انجام دهند.

امام جمعه زاهدان با ابراز تسلیت نسبت به شهادت امام علی النقی هادی (ع) در خطبه نخست به تفصیل به تشریح ویژگی های شخصیتی، رسالت و زندگی آن امام همام پرداخت

برچسب ها:ارسال نظر: