۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 922 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲ اسفند ۱۳۹۱

پشت پرده حوادث پاکستان،ایجاد اختلاف شیعه و سنی

561

رهبر شیعیان پاکستان با محکومیت حادثه تررستی کویته پاکستان گفت: پس از حادثه تروریستی کویته دشمن به دنبال تفرقه میان شیعه و سنی است که باید گفت در این اتفاق مواضع همه مسلمانان همسو است.

حجت الاسلام سید ساجد نقوی رهبر شیعیان پاکستان ، با محکومیت حادثه تروریستی شهر کویته پاکستان گفت: دولت و پلیس پاکستان در شناسائی عاملان این حادثه ناکام مانده اند.
وی با انتقاد از عملکرد ضعف دولت پاکستان در پیگیری عاملان حوادث تروریستی در این کشور اظهار داشت: چندین سال است که مردم بی گناه این کشور به دست تروریست‎ها قتل عام می‎شوند ولی تاکنون دولت نتوانسته حوادث را مهار کند.
رییس مجمع اتحاد ملی پاکستان گفت: متاسفانه هنوز کسی در دستگاههای امنیتی درباره عوامل و پشت پرده های این جنایات سخنی نگفته است و ما نمی دانیم که این بمب گذاری ریشه در کجا دارد و چه کسانی امکانات آن را فراهم می کنند. اما آنچه بدیهی است عاملان این گونه حوادث کسانی هستند که در آینده پرده از چهره کثیفشان برداشته می شود.
وی تاکید کرد: ما از دولت پاکستان می خواهیم که هرچه زودتر عاملان کشتار روز گذشته را دستگیر و پس از شکستن زنجیره های فعالشان در داخل کشور به کیفر اعمال زشتشان برساند.
حجت الاسلام سید ساجد نقوی گفت: شواهد حادثه تروریستی کویته نشان می دهد که عوامل این بمب گذاری ها کاملا آموزش دیده بودند و پیداست که با کار فشرده اطلاعاتی می توان آنها را دستگیر کرد.
رییس مجمع اتحاد ملی پاکستان با اشاره به نقشه دشمن مبنی بر ایجاد اختلاف میان شیعه و سنی بیان داشت: این حادثه هیچ ربطی به شیعه و سنی ندارد. مواضع شیعیان با اهل تسنن در این حادثه یکی است و تاکنون جلسات متعددی با یکدیگر برای اتخاذ تصمیمی منطقی برای مبارزه به عوامل ترورها داشته ایم.
وی اظهار داشت: وظیفه همه مسلمانان پاکستان این است که آرامش خود را حفظ کرده و در شناسایی عوامل حرکت تروریستی کویته به ماموران امنیتی کمک کنند. باید مراقب بود که در این برهه حساس با حرکات نسنجیده به دشمن کمک نکرد و اتحاد را در تمام سطوح حفظ کرد.
گفتنی است حمله تروریستی روز گذشته طالبان وھابی به منطقه شیعه نشین شهر کویته پاکستان ۸۰ کشته و ۱۸۰ زخمی به جای گذاشت که حال بعضی از زخمی ھا وخیم گزارش می‎شود. تشییع جنازه شهدای کویته فردا برگزار می شود و امروز نیز در ایالت بلوچستان به احترام شهدای حادثه تروریستی روز گذشته پرچم پاکستان پایین کشیده شد.

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: