۱۹ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

مقالاتدیدگاه | تعداد بازید : 461 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۴ آبان ۱۳۹۱

مطهری حاصل عمرم بود

پیام تسلیت امام خمینی به مناسبت شهادت شهید بزرگوار و متفکر و فیلسوف و فقیه عالیمقام آیت الله حاج شیخ مرتضى مطهرى

بسم اللَّه الرحمن الرحیم
انا للَّه و انا الیه راجعون
اینجانب به اسلام و اولیاى عظیم الشأن آن و به ملت اسلام و خصوص ملت مبارز ایران ضایعه أسف‏انگیز شهید بزرگوار و متفکر و فیلسوف و فقیه عالیمقام مرحوم آقاى حاج شیخ مرتضى مطهرى- قدس سره- را تسلیت و تبریک عرض میکنم.

تسلیت در شهادت شخصیتى که عمر شریف و ارزنده خود را در راه اهداف مقدس اسلام صرف کرد و با کجرویها و انحرافات مبارزه سرسختانه کرد، تسلیت در شهادت مردى که در اسلام شناسى و فنون مختلفه اسلام و قرآن کریم کم نظیر بود.

من فرزند بسیار عزیزى را از دست دادم و در سوگ او نشستم که از شخصیتهایى بود که حاصل عمرم محسوب مى شد. در اسلام عزیز با شهادت این فرزند برومند و عالم جاودان ثُلمه‏ایى وارد شد که هیچ چیز جایگزین آن نیست. و تبریک در داشتن این شخصیتهاى فداکار که در زندگى و پس از آن با جلوه خود نورافشانى کرده و مى‏کنند.

من در تربیت چنین فرزندانى که با شعاع فروزان خود مردگان را حیات می‏بخشند و به ظلمتها نور می افشانند، به اسلام بزرگ، مربى انسانها و به امت اسلامى تبریک می‏گویم. من گرچه فرزند عزیزى را که پاره تنم بود از دست دادم لکن مفتخرم که چنین فرزندان فداکارى در اسلام وجود داشت و دارد. مطهرى که در طهارت روح و قوّت ایمان و قدرت بیان کم نظیر بود، رفت و به ملأ اعلى‏ پیوست، لکن بدخواهان بدانند که با رفتن او شخصیت اسلامى و علمى و فلسفی ‏اش نمی‏رود .

تروریستها نمی‏توانند شخصیت انسانى مردان اسلام را ترور کنند. آنان بدانند که به خواست خداى توانا ملت ما با رفتن اشخاص بزرگ در مبارزه علیه فساد و استبداد و استعمار مصمم تر می‏شوند. ملت ما راه خود را یافته و در قطع ریشه‏هاى گندیده رژیم سابق و طرفداران منحوس آن از پاى نمینشیند.

اسلام عزیز با فداکارى و فدایى دادن عزیزان رشد نمود. برنامه اسلام از عصر وحى تاکنون بر شهادت توأم با شهامت بوده. قتال در راه خدا و راه مستضعفین در رأس برنامه‏ هاى اسلام است. مَا لَکُم لاتُقاتِلونَ فِى سَبیلِ اللَّهِ وَالمُستَضعَفینَ مِنَ الرّجالِ وَالنّساءِ وَالولدانِ. (۱).

اینان که شکست و مرگ خود را لمس نموده و با این رفتار غیرانسانى می‏خواهند انتقام بگیرند یا به خیال خام خود مجاهدین در اسلام را بترسانند، بد گمان کرده‏ اند از هر موى شهیدى از ما و از هر قطره خونى که به زمین می‏ریزد، انسانهاى مصمم و مبارزى به وجود می ‏آید. شما مگر تمام افراد ملت شجاع را ترور کنید والّا ترور فرد هر چه بزرگ باشد براى اعاده چپاولگرى سودى ندارد. ملتى که با اعتماد به خداى بزرگ و براى احیاى اسلام بپا خاسته با این تلاشهاى مذبوحانه عقبگرد نمی‏کند. ما براى فداکارى حاضر و براى شهادت در راه خدا مهیا هستیم .

اینجانب روز پنجشنبه سیزده اردیبهشت ۵۸ را براى بزرگداشت شخصیتى فداکار و مجاهد در راه اسلام و ملت، عزاى عمومى اعلام می‏کنم و خودم در مدرسه فیضیه روز پنجشنبه و جمعه به سوگ می ‏نشینم. از خداوند متعال براى آن فرزند عزیز اسلام رحمت و غفران و براى اسلام عزیز عظمت و عزت مسئلت می نمایم. سلام بر شهداى راه حق و آزادى .
روح اللَّه الموسوى الخمینى
__________________________________________________
(۱)- سوره نساء، آیه ۷۵؛ «چرا در راه خدا و به خاطر مردان و زنان و کودکان ناتوان نمی ‏جنگید؟»
منبع: صحیفه امام، ج‏۷، ص: ۱۸۰

 

 

برچسب ها:

, , , , , , , , ,ارسال نظر: