۳ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 515 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

ایران نیازمنداقتصاد تولید محور

2123

 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عصر کنونی نیازمند حرکت به سوی توسعه اقتصادی مبتنی بر تولیدات صادراتی است.

 

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ در خطبه های این هفته نماز جمعه زاهدان افزود: اقتصاد کشور در یک واقعیت انکار ناپذیر بیش از هفت دهه بر پایه فروش نفت و واردات کالا بنا نهاده شده بود.

وی ادامه داد: برای رهایی از این موقعیت زشت باید یک تحول عظیم در فرهنگ کار، سرمایه، تولید، توزیع و مصرف کالا در کشور صورت گیرد.

امام جمعه زاهدان گفت: در سال های اخیر از سوی بالاترین مقام مذهبی و معنوی نظام یعنی رهبر معظم انقلاب سه نشانه مهم شامل برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز ایران در سال ۱۴۰۴، نامگذاری دهه چهار انقلاب به پیشرفت و عدالت و نامگذاری چهار سال متوالی به عناوین ویژه اقتصادی در جلوی روی ملت ایران قرار گرفته است.

وی ادامه داد: هر ایرانی باید به برنامه پنجم توسعه و سند چشم انداز ایران در سال ۱۴۰۴ به عنوان یک نقشه راه و تابلو در رسیدن به یک الگوی اسلامی ایرانی برای پشرفت و توسعه نگاه کند.

آیت الله سلیمانی گفت: نام گذاری چهار سال متوالی از سوی رهبر معظم انقلاب با عناوین ویژه اقتصادی مانند اصلاح الگوی مصرف در سال ۸۸، همت مضاعف و کار مضاعف در سال ۸۹، جهاد اقتصادی در سال ۹۰ و تولید ملی، حمایت از سرمایه و کار ایرانی در سال ۹۱ گویای این واقعیت مهم است که توسعه اقتصادی راهبردی ترین نقش را در پیشرفت کشور در این مقطع خاص تاریخی دارد.

عضو خبرگان رهبری با بالا دانستن ظرفیت های اقتصادی کشور گفت: استفاده درست از ذخایر معدنی و فلزی غنی، آب و خاک مناسب و کافی و سواحل زیبا موجود در کشور بویژه استان سیستان و بلوچستان می تواند نقش موثری در تحقق اهداف رهبر معظم انقلاب از نامگذاری امسال به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایران داشته باشد.

آیت الله سلیمانی گفت: متاسفانه در این ایام شاهد یک اتفاق بسیار زشت و منفور در جهان هستیم که برای عالم اسلام سرافکندگی و خفت به وجود آورد.

وی در تشریح این رویداد ننگین گفت: در سه شنبه شب هفته قبل اوباما وارد کاخ ریاست جمهوری افغانستان شد و ساعت ۱۲ شب به وقت کابل یک توافق نامه بین حامد کرزای و اوباما به امضا رسید.

امام جمعه زاهدان گفت: این توافق نامه به معنای امضای سند استعماری در قرن بیداری عالم اسلامی است که نه مردم شریف و غیرتمند افغانستان و نه جامعه اسلامی آن را قبول دارند.

وی افزود: اگر بنا بود توافقنامه ای به امضا برسد قطعا باید اول در پارلمان مطرح می شد و نمایندگان منتخب مردم روی بند بند این توافقنامه بحث می کردند و نتیجه به راس هرم جامعه منتقل می شد نه اینکه توافق نامه امضا شود و بعد به پارلمان برود.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان تاکید کرد: از نمایندگان غیرتمند پارلمان افغانستان انتظار می رود این توافق نامه ننگین استماری را مورد تایید قرار ندهند و کشور خود را برای ۱۰ سال پیش فروش نکنند.

وی با تبریک سالروز ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن گفت: امروزه زندگی، منش، ایمان و معنویت حضرت زهرا(س) الگوی تمام زنان مسلمان جهان است.

 

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان و امام جمعه زاهدان گفت: پیشرفت جمهوری اسلامی ایران در عصر کنونی نیازمند حرکت به سوی توسعه اقتصادی مبتنی بر تولیدات صادراتی است.

 

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: