۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 601 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲۴ فروردین ۱۳۹۲

پیمودن راه حضرت فاطمه (س) امکان‌پذیر است

5454

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه زهرا (س) و با بیان اینکه دستیابی به جایگاه آن حضرت سخت است، گفت: پیمودن راه آن حضرت امکان‌پذیر است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در جمع عزاداران حضرت فاطمه زهرا (س) در گرگان اظهار داشت: سخن از حضرت فاطمه (س) نه تنها مربوط به یک زن نبوده، بلکه سخن از شخصیت و جایگاه زنان است.

وی افزود: همه زنان باید آن حضرت را الگوی خود قرار داده و شخصیت او را بشناسند.

عبودیت پیامبر (ص) برای خلقت حضرت زهرا (س) بیش از عبودیت رسیدن به مقام رسالت بود

امام جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: عبودیتی که پیامبر گرامی اسلام (ص) برای خلقت حضرت فاطمه صدیقه (س) نیاز داشت بیش از عبودیت وی برای رسیدن به مقام رسالت بود.

سلیمانی تصریح کرد: پروردگار به وسیله جبرئیل به پیامبر مکرم اسلام (ص) وحی کرد تا ۴۰ شبانه‌روز از حضرت خدیجه (س) فاصله گرفته و چله‌نشینی اختیار کرده و با عبادت حق تعالی و حتی پرهیز برخی از غذاها سراسر نور محض شود.

به گفته وی، در روایات آمده که هرگاه به دیدار مادر می‌روید بین دو ابروی او را ببوسید، اما پیامبر (ص) که در کودکی پدر و مادر خود را از دست داده بود و حضرت فاطمه (س) را مادر خود می‌دانست هرگاه متوجه آمدن دختر خود می‌شد به استقبال او می‌رفت و دستان او را می‌بوسید.

علاوه بر شناخت حضرت فاطمه (س) باید با او همسو و همدل بود 

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: زمانی که حضرت آدم و حوا برای پذیرش توبه خود به درگاه حق تعالی اشک می‌ریختند جبرئیل امین از سوی پروردگار بر آنها نازل شد و اسامی «خمسه طیبه» یعنی یک زن و چهار مرد که همان پنج تن آل عبا هستند را به آنها داد.

سلیمانی اضافه کرد: امام صادق (ع)، امام رضا (ع) و امام هادی (ع) خود را حجت بالغه حق تعالی بر مردم و حضرت فاطمه زهرا (س) را حجت بالغه پروردگار بر خود می‌دانستند.

وی با بیان اینکه زمان ظهور حضرت ولی عصر (عج) حضرت عیسی (ع) آن حضرت را پیشوای خود معرفی می‌کند، خاطرنشان کرد: ولی امری که پیشوای حضرت عیسی (ع) است حضرت زهرا (س) را اسوه خود می‌داند.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه عمر پربرکت حضرت فاطمه (س) حدود دو دهه بود و با طرح این پرسش‌ها که در این مدت کوتاه چقدر بستر رشد وی فراهم بود و تا چه اندازه از این بسترها استفاده کرد، تاکید کرد: برای دستیابی به شخصیت و جایگاه والای آن حضرت ضمن شناخت و ابراز علاقمندی به وی باید با او همسو، همدل و به تاسی از او تابع حق تعالی بود.

برچسب ها:

, , , , ,ارسال نظر: