۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 604 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۷ دی ۱۳۹۱

چشم انداز اسلام به امدادرسانی رسیدن به خودکفایی است

802

802

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: از دیدگاه دین مبین اسلام حکومتی پایدار است که برای حل مشکلات اقشار آسیب پذیر خود چاره جویی منطقی انجام دهد.

آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’ روز چهارشنبه در آیین شکرانه توانمندسازی اقتصادی چهار هزار خانواده مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان در زاهدان افزود: نگاه دین اسلام به امدادرسانی به افراد محروم جامعه متفاوت با مکاتب دیگر است.

امام جمعه زاهدان اظهار داشت: چشم انداز اسلام بر خلاف دیگر ادیان که امدادرسانی را فقط برای گذران زندگی روزمره و رفع نیازهای لحظه ای انسان ها می دانند، رسیدن افراد به مرز خودکفایی است.

عضو خبرگان رهبری گفت: نگاه دین اسلام در زمینه امدادرسانی به محرومان، فقیر پروری، تامین نیازمندی های لحظه ای مستمندان و فقیر را در حال فقر به اندازه اکتفای سالانه پذیرایی کردن نیست بلکه توانمند سازی و به خودکفایی رساندن آنان است.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان افزود: اگر جامعه به تعبیر رهبر معظم انقلاب به معنای واقعی یک جامعه اسلامی باشد منابع امدادی از جمله خمس، زکات، نذورات، پرداخت ثلث اموال میت و صدقات در آن احیا می شود و مردم آن به مرز اقناع خواهند رسید.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان گفت: شکل گیری نهاد کمیته امداد به فرمان امام خمینی(ره) خیر و برکات فراوانی برای مردم محروم ایران اسلامی در پی داشته است.

امام جمعه زاهدان افزود: دعای خیر خانواده های زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) همواره تثبیت کننده نظام جمهوری اسلامی خواهد بود.

 آیین شکرانه توانمندسازی اقتصادی چهار هزار خانواده مورد حمایت کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان با حضور شماری از مسوولان کشوری و استانی در تالار ملاصدرا دانشکده ادبیات زاهدان برگزار شد.

ایرنا

برچسب ها:

, , ,ارسال نظر: