۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 562 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۲ بهمن ۱۳۹۱

گرامیداشت ولایت امام زمان مهم‌ترین وظیفه روحانیون

آیت الله سلیمانی

آیت الله سلیمانی

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت سیستان و بلوچستان گفت: گرامیداشت ولایت امام زمان (عج) مهم‌ترین وظیفه روحانیون و علما است.

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی پیش از ظهر امروز در گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون زاهدان در سازمان تبلیغات اسلامی سیستان و بلوچستان اظهار داشت: در زمینه حضرت مهدی (عج) دو مناسبت مهم داریم که ولادت و ولایت ایشان است.

نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان افزود: مناسبت ولادت ایشان در نیمه شعبان بسیار خوب و باشکوه جشن گرفته می‌شود، اما گرامیداشت ولایت امام زمان آنطور که باید تبیین نشده است که امروز وظیفه داریم این روز مهم را برجسته و مراسم جشن و شادی متناسب با آن برگزار کنیم.

امام جمعه زاهدان با بیان اینکه در هر کجا عقیده‌ای از عقاید ما مورد خدشه قرار بگیرد باید آن را برجسته کنیم، اضافه کرد: امروز علما، روحانیون و ائمه جمعه و جماعات وظیفه دارند مناست نهم ربیع‌الاول را نیز مانند نیمه شعبان برجسته کرده و جشن و شادی برگزار کنند.

وی با اشاره به اینکه به عقیده ما لحظه شهادت امام قبل، امام بعد منصوب می‌شود، گفت: به دلیل اینکه نهم ربیع روز شهادت امام حسن عسکری(ع)است به حرمت ایشان در روز دهم ربیع جشن آغاز ولایت امام مهدی (عج) را جشن می‌گیریم.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری افزود: باید دوازدهم ربیع و ۱۷ ربیع و هفته وحدت به نحو شایسته گرامی داشته شود و برنامه‌های جشن در محافل عمومی، مساجد تمام شهرستان ها برگزار شود.

فارس

برچسب ها:

, , , ,ارسال نظر: