۲ بهمن سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

یادداشتدیدگاه | تعداد بازید : 854 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۰ خرداد ۱۳۹۱

رئیس اطلاعات قطر در قاهره

13910309000599_PhotoA

خبرگزاری الشرق الجدید اعلام کردند که شب یک شنبه ۲۰ می ماه جاری فردی قطری با مجموعه کیف هایی بزرگ وارد فرودگاه قاهره شد.

سفیر قطر در مصر در فرودگاه منتظر این فرد بود و می خواست در یک “مأموریت دیپلماتیک” کیف ها را بدون بازرسی از فرودگاه خارج کرده وتحویل بگیرد، اما چون موضوع با وزارت خارجه مصر هماهنگ نشده بود، بخش های امنیتی فرودگاه اصرار داشتند که کیف ها باید بازرسی شوند.

بعد از بازرسی کیف ها و مشخص شدن وجود میلیون ها دلار در داخل آنها سفیر قطر مجبور شد تا ماهیت مهمان خود را رو کند، او “احمد ضیف” مدیر اطلاعات قطر بود که این میزان از اموال نقدی را شخصا برای دخالت در انتخابات ریاست جمهوری در این کشور به قاهره آورده بود.

میزان بالای آراء احمد شفیق نشان می دهد که هزینه های زیادی برای پیروزی وی در انتخابات صورت گرفته و بخش عمده ای از این هزینه ها را عربستان سعودی و قطر متقبل شده اند. “مصطفی الغنیمی”، از اعضای دفتر ارشاد جماعت اخوان المسلمون در مصاحبه با روزنامه المصری الیوم تاکید کرد که نتایج انتخابات اخیر صرف اموال هنگفتی در جریان این انتخابات با هدف پیروزی احمد شفیق را به اثبات رساند و جای هیچ شک و تردیدی نسبت به این موضوع باقی نگذاشت.

وی افزود: نمی‌توان حتی میزان اموال هزینه شده در حمایت از احمد شفیق را حدس زد، اما اطمینان داریم که ده‌ها میلیارد دلار برای حمایت از وی و تلاش برای پیروزی شفیق وارد مصر شده است.

برچسب ها:

, ,ارسال نظر: