۲۲ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهان, اخبار نهاد ایرانشهر, اخبار ویژهدیدگاه | تعداد بازید : 1,356 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۲

برگزاری نشست هم اندیشی روحانیت تشیع و تسنن ایرانشهر

684438

 به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر نشست هم اندیشی روحانیت تشیع و تسنن شهرستان ایرانشهر با موضوع راهکار های تقریب مذاهب با حضور بیش از ۷۰ نفر از روحانیت تشیع و تسنن شهرستان و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسن زمانی معاون امور بین الملل حوزه های علمیه کشور به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر و مشارکت مدرسه علمیه امیرالمومنین(ع) برگزار شد .

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین نظر بامری مدیر مدرسه علمیه امیرالمومنین (ع) ایرانشهر و امام جمعه بخش جلگه شهرستان دلگان ضمن خیر مقدم به حضارگفت : علماء امین و چراغ راه مردم هستند که مردم با پرتو نور علماء مسیر سعادت دنیا و آخرت خود را پیدا می نمایند.

وی گفت: امروز نظام جمهوری اسلامی به برکت حوزه های علمیه تشیع و تسنن فضای خوبی برای گسترش و تبلیغ دین مبین اسلام فراهم نموده است .

همچنین مولوی عبدالصمد دامنی مدیر مدرسه علمیه حقانیه و امام جمعه مسجد حقانیه ایرانشهر با تقدیر و تشکر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر و حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسن زمانی معاون امور بین الملل حوزه های علمیه کشور گفت : خداوند در آیه ۵۸ سوره نساء می فرماید: « إنّ الله یأمرکم أن تؤدّوا الأمانات إلی أهلها» همانا خداوند به شما فرمان میدهد که امانت ها را به اهل آن بدهید.

وی با تفسیر آیه فوق گفت : امانت الهی تنها پول ، مال و اشیاء ذی قیمت نمی باشند بلکه جسم انسان ، همسر ، فرزند و همگی اینها امانت های الهی هستند و یکی از مهم ترین امانت ها ، امانت مسئولیت است که خداوند آن را به عهده برخی می گذارد.

مولوی عبدالصمد دامنی گفت: انسانها همانطور که مال یا اشیاء ذی قیمت خود را به دست هر کسی   نمی سپارند و در انتخاب امین دقت می نمایند در انتخاب رئیس جمهور و شورای شهر که می خواهد آینده چهار ساله کشور ، شهر و روستا ی خود را به آن بسپارد باید دقت نماید و شخص اصلح را برای این منصب انتخاب نماید.

مدیر مدرسه علمیه حقانیه ایرانشهر با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص انتخاب اصلح گفت: آنچه که ایشان برای ما می فرمایند بعنوان چراغ راه و تکلیف شرعی و دینی و گره گشای مشکلات است که همگی موظف عمل به آن هستیم .

وی گفت : در انتخاب اصلح نباید به قوم ، قبیله و مذهب اهمیت داد بلکه آنچه ملاک انتخاب می باشد اول تخصص لازم در کنار تدین و تقوی است که می تواند امانت دار خوبی در مدت ریاستش باشد.

امام جمعه مسجد حقانیه ایرانشهر گفت : اینکه اینگونه تصور کنیم که رئیس جمهور ، وزیر یا وکیل یا عضو شورا باید از فلان قوم و یا فلان مذهب باشد حرف اشتباهی است ، بلکه آنچه در انتخاب و مسئولیت مهم است اصل شایسته سالاری می باشد و هر کس که شایسته مسئولیت و شایسته انتخاب است باید در رأس کشور یا اداره ای قرار بگیرد .

وی گفت : ملت ما درسال حماسه سیاسی و اقتصادی به امید خداوند همچون راهپیمایی ۲۲ بهمن که حماسه آفریدند در این انتخابات با حضور صد درصدی خود حماسه بزرگ در جهان خلق می کنند و سابقه این ملت گواه حرف من است.

عبدالصمد دامنی انتخابات را سهیم شدن شهروندان در آینده ای سیاسی خود و کشور خواند و گفت : جامعه اهل سنت همچون گذشته در کنار برادران شیعه در خلق حماسه سیاسی ، محکم و استوار و پیرو مقام معظم رهبری ایستاده است .

در ادامه مهندس بامری فرماندار شهرستان ایرانشهر ضمن تقدیر از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت واحد ایرانشهر که زمینه وحدت ،همدلی و هم زبانی روحانیت تشیع و تسنن را با چنین نشست هایی فراهم نموده است گفت : در حادثه طبس خداوند طوفان شن را مأمور نمود تا پوزه دشمنان را به خاک بمالد .

فرماندار ایرانشهر گفت : ما از دو جهت موظف به شرکت در انتخابات می باشیم یکی اینکه انتخابات حق ماست و دیگری تکلیف می باشد.

 وی با تاکید بر فراهم بودن زمینه برگزاری انتخابات سالم در شهرستان ، انتخابات را نماد حماسه سیاسی در این سال دانست و گفت : روحانیت تشیع و تسنن مردم را به حضور حداکثری در انتخابات دعوت نمایند .

در انتها حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسن زمانی معاون امور بین الملل حوزه های علمیه کشور گفت : سازمان ملل در سال ۲۰۰۰ میلادی یک آمارگیری از میزان پیشرفت هر دینی در دنیا انجام داد که در این آمارگیری دین اسلام در رتبه اول قرار گرفت و بعد مسیحیت و سایر ادیان دیگر در رتبه های بعدی جای داشتند.

 وی گفت : این آمار زنگ هشدار را برای آنان به صدا در آورد و پیش بینی آنان این است که روند رو به رشد اسلام اگر همینطور ادامه یابد در آینده نه چندان دور در قلب اروپا و غرب چند کشور اسلامی بوجود خواهد آمد.

معاون امور بین الملل حوزه های علمیه کشور گفت : کشورهای غربی که این خطر را احساس نمودند با ایراد تهمت های گوناگون به اسلام و مسلمین از قبیل عملیتهای تروریستی در آمریکا و اروپا و راه اندازی جنگهای نرم و روانی در صدد توقف پیشرفت اسلام هستند که قطعا در آن ناکام خواهند ماند برای اینکه ما مسلمانان یقین داریم دین اسلام روزی تمام دنیا را فرا خواهد گرفت و خداوند آن را در قرآن مژده داده است و فرمود: « أَنَّ الْأَرْضَ یَرِثُهَا عِبَادِیَ الصَّالِحُونَ»

وی گفت : دین اسلام با لطف خداوند در حال پیشرفت می باشد و ما باکی از تحریم های اقتصادی و سیاسی نداریم حاضریم گرسنگی را تحمل نماییم ولی دست از دین خود بر نمی داریم .

حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد حسن زمانی گفت : وحدت یک دستور دینی و قرآنی برای ما مسلمین می باشد ، وحدت یعنی در دل یک شیعه محبت اهل سنت و در دل یک اهل سنت محبت شیعه وجود داشته باشد.

دکتر محمد حسن زمانی گفت :  روحانیت تشیع و تسنن باید اندیشه وحدت را ترویج دهند و البته افراد تند و جاهل همه جا پیدا می شوند که وظیفه ما روحانیون ارشاد انسانهای جاهل است و کسانی که پرچمدار وحدت می باشند در نوک پیکان حملات افراطیون قرار دارند و باید مخلصانه و محکم  پای اصول وحدت بایستند که نیاز امروز جامعه مسلمین است .

تصاویر

0684  0691  0695  0673

68443

برچسب ها:

, , , , , , ,ارسال نظر: