۲۴ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 726 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

بی‌حرمتی به صحابه پیامبر نتیجه انحرافات فکری و فردی

145832_6851

مولوی شمس‌الحق دامنی، امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول‌الله(ص) ایرانشهر اظهار کرد: شک نیست که در هیچ فقهی از فقه‌های اسلامی و تحت هیچ شرایطی اهانت به صحابه کرام و بزرگان اسلام مورد تأیید نیست و این اقدام را به شدت محکوم می‌کنیم، چنین اقداماتی نتیجه افکار شرق و غرب و انحرافات فکری و فردی است.

وی افزود: اهل سنت جهان و ایران چنین اقدام غیر اسلامی و غیر انسانی را محکوم می‌کند و از خداوند منان می‌خواهیم عاملان این اقدامات را به سزای عملشان برساند.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمدرسول‌الله ایرانشهر گفت: شاید این افراد از طرف شرق و غرب برای تحریک افکار مسلمین و اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی در سوریه مأمور شده‌اند تا به گمان باطل آنان شیعیان نیز علیه مقدسات سنی‌ها اقدام کنند.

وی گفت: این افراد فریب خورده، نماینده مسلمانان و اهل سنت نیستند که مایه تفرقه شوند و این اقدام آنان سبب وحدت بیشتر شیعه و سنی در دنیا می‌شود.

مولوی دامنی گفت: اگر متفکران و مسلمانان از دیدگاه واقعی به اسلام نگاه کنند و جریانات روز را مورد توجه قرار دهند متوجه می‌شوند این اقدامات حساب شده است و قصد دشمنان جنجال‌آفرینی است و در سوریه حجر بن عدی بیشتر مورد تأیید اهل تشیع است.

امام جمعه اهل سنت مسجد محمد رسول‌الله(ص) ایرانشهر گفت: اما باید توجه داشت در ایران اسلامی حجر بن عدی صحابه پیامبر(ص) مورد تأیید شیعه و سنی است و اگر مردم هوشیار باشند وحدت را حفظ می‌کنند و اگر خدای نکرده احساسی برخورد شود و به اصل نپرداخته و فرع را مورد توجه قرار دهند در بعضی نقاط و شاید سوریه موفق شوند اما با توجه به شناخت نسبت به رهبران سوریه و تفاهم شیعه و سنی نمی‌توانند با چنین اقداماتی موفق شوند.

برچسب ها:

, , , , , ,ارسال نظر: