۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 1,119 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۷ اردیبهشت ۱۳۹۱

دانشکده پرستاری و مامایی ایرانشهر به دانشگاه ارتقا یافت

456

 

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم ارتقای دانشکده پرستاری و مامایی ایرانشهر به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی، گفت: این شهرستان به قطب دانشگاهی در جنوب سیستان و بلوچستان تبدیل می شود.

‘محمد علی محققی’ روز سه شنبه طی مراسمی با حضور فرماندار، امامان جمعه شیعه و سنی و شماری از مسوولان دستگاههای اجرایی ایرانشهر افزود: با راه اندازی دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر از این پس شاهد رشد آموزش پزشکی و ارتقای شاخص های بهداشت و درمان در جنوب سیستان و بلوچستان خواهیم بود.

وی بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر افزون بر اینکه در حوزه شهرستان دلگان و بخشهای بزمان و بمپور فعالیت خواهد داشت، سایر شهرستانهای مرکزی و جنوبی سیستان و بلوچستان را هم زیر پوشش قرار می دهد.

وی اظهار داشت: افراد تحصیل کرده بومی سیستان و بلوچستان برای پذیرش در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر اولویت خواهند داشت.

وی اضافه کرد: افزون بر دانشکده پرستاری و مامایی، دانشکده های فوریتهای پزشکی و پیراپزشکی نیز در دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر راه اندازی خواهند شد و افزایش رشته های دانشگاهی نیز براساس نیاز مردم منطقه خواهد بود.

معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در دانشکده پرستاری و مامایی ایرانشهر بیش از ۳۶۰ دانشجو مشغول به تحصیل هستند، گفت: با ارتقای این دانشکده به دانشگاه شمار رشته های آموزشی و دانشجویان افزایش می یابد.

‘رحمدل بامری’ فرماندار ایرانشهر نیز در این مراسم با برشمردن خدمات دولت در این شهرستان، ارتقای دانشکده مامایی و پرستاری ایرانشهر به دانشگاه علوم پزشکی را در توسعه خدمات بهداشتی و درمانی، افزایش شمار پزشکان و نیز ارتقای شاخص های سلامت در منطقه مطلوب دانست.

در این مراسم ‘محمد معین’ به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر معرفی شد.

سیستان و بلوچستان دارای سه دانشگاه علوم پزشکی در زاهدان، زابل و ایرانشهر است.

برچسب ها:ارسال نظر: