۳۰ دی سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 555 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۱

وقار در گویش جزو تکالیف معلمان

2354

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان گفت: داشتن وقار و متانت در گویش، روش و منش جزو تکالیف اصلی معلمان جامعه اسلامی است

 آیت الله ‘عباسعلی سلیمانی’به مناسبت هفته معلم در دیدار با فرهنگیان سیستان و بلوچستان افزود: وظیفه معلمان فرهنگ سازی است و در زمان آموزش باید داشتن پویایی در ارائه علوم جدید را سرلوحه کار خود قرار دهند.

عضو خبرگان رهبری اظهار داشت: معلمان نباید هرگز دچار جباریت و تعصب در فکر شوند زیرا این تفکر از هیچ کس در جامعه پذیرفته نیست.

امام جمعه زاهدان گفت: اگر یک معلم درصدد دانش افزایی در جامعه باشد فاز نخست توفیق در این حرفه مقدس را با موفقیت طی کرده است.

سلیمانی افزود: معلمان چه در قالب استاد حوزه و دانشگاه یا آموزگار مدرسه وظیفه فرهنگ سازی را بر عهده دارند بر همین اساس باید به عنوان اقشار علمی جامعه در طول شبانه روز حداقل سه تا چهار ساعت از وقت خود را برای نوآوری در فنون و علوم صرف کنند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و کرمان ادامه داد: بنابر فرموده نبی مکرم اسلام(ص) ‘منی که از علم آسمانی بهره مندم اگر هر روز در معلوماتم افزایشی وجود نداشته باشد آن روز برایم مبارک نیست’، بر همین اساس قشر فرهنگی جامعه باید در طول خدمت صادقانه خود در مدارس با ابزار، ادوات و فنون آموزشی که برای افزایش سطح علمی دانش آموزان موثر است، آشنا شوند.

عضو خبرگان رهبری گفت: در دین مبین اسلام افزایش علم برای هر روز دلیل برکت آن روز است.

برچسب ها:ارسال نظر: