۲۷ آذر سال ۹۷
‏‫کاربر گرامی به پایگاه اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور اهل سنت ایرانشهر خوش آمدید

اخبار ایران و جهاندیدگاه | تعداد بازید : 318 مشاهده شده | تاریخ انتشار : ۵ شهریور ۱۳۹۱

۵۲۶ مصوبه در سیستان‌وبلوچستان در حال بهره‌برداری است

آیت‌الله عباسعلی سلیمانی در خطبه‌های نماز جمعه زاهدان در مصلای قدس با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و هفته دولت اظهار داشت: مردم مؤمن و روزه‌دار در یک ماه میهمانی خداوند توانستند با دوری جستن از گناه و قرار گرفتن در مسیر راست و مستقیم بر امیال نفسانی و شیطانی فائق آمده و از این امتحان الهی سربلند بیرون آیند.

وی افزود: مردم مؤمن و خداجو با در دست گرفتن افسار امیال نفسانی خود توانستند این حیوان سرکش را تحت کنترل درآورند و در مسیر صراط مستقیم گام بردارند.

امام جمعه زاهدان بیان داشت: عبادت و روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان راهی است برای چیره‌شدن بر شهوات شیطانی و نفسانی که سبب می‌شوند انسان را از مسیر درست منحرف کنند، اما عبادت و بندگی مخلصانه از بروز آنها جلوگیری می‌کند.

آیت الله سلیمانی با اشاره به  هفته دولت گفت: در گرامیداشت هفته دولت، طرح‌ها و پروژه‌های مختلفی در سطح استان افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد که نشان از توجه دولت به این استان پهناور است.

وی ادامه داد: خدمات زیادی در دولت‌های مختلف بعد از انقلاب در سطح کشور انجام شده، اما عمق تلاش و خدمات‌رسانی را می‌توان در دولت نهم و دهم مشاهده کرد.

خطیب جمعه زاهدان خاطرنشان کرد: گرچه نباید خدمات دولت‌های گذشته نظام جمهوری اسلامی را نادیده گرفت، اما همه بر این موضوع واقفند که بیشترین اقدامات در دولت نهم و دهم محقق شده به جز دولت بنی‌صدر سایر دولت‌ها از خدمات شایانی برای انقلاب برخوردار هستند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان افزود: دولت احمدی‌نژاد توانسته است در طول هشت سال ریاست جمهوری، خدمات رفاهی و عمرانی بی‌شماری را در جای جای ایران اسلامی به ویژه مناطق روستایی انجام دهد و همه شاهد این تلاش هستند.

وی افزود: احمدی‌نژاد در طول مدت ریاست جمهوری به همه ثابت کرد که کارهای ناشدنی، شدنی است لذا همت و تلاش مضاعف را می‌طلبد.

امام جمعه زاهدان خطاب به مدیران و مسئولان گفت: مدیران دستگاه‌ها و ارگان‌های مختلف که به منظور خدمت به مردم در این دستگاه‌ها کار می‌کنند توجه داشته باشند که مدیر شایسته کسی است که در خدمت صادقانه مردم بوده و خدمت بی‌منت انجام دهد نباید مغرور و دچار خودشیفتگی شود.

آیت الله سلیمانی تصریح کرد: مدیر کارآمد و لایق کسی است که از خودستایی بپرهیزد و نگاهش مردمی باشد توان و تخصص خود را برای رفاه و عمران کشور و استانش صرف کند.

وی اضافه کرد: مردم ایران بارها و بارها با حضور گسترده خود در عرصه‌های مختلف اجتماعی و سیاسی ثابت کرده‌اند که پیرو اصل ولایت‌فقیه بوده، لذا شایستگی آن را دارند که از خدمات عمرانی و رفاهی مناسب برخوردار شوند در واقع این حق آنها است.

امام جمعه زاهدان به سفرهای رئیس جمهور و هیئت دولت به استان اشاره کرد و افزود: در سه سفر هیئت دولت و رئیس جمهور به استان سیستان‌وبلوچستان مصوبات زیادی صورت پذیرفت که می‌توان گفت مصوبات دور نخست سفر ۱۰۰ درصد اجرایی شده همچنین مصوبات دور دوم و سوم به ترتیب ۹۶ و ۷۲ درصد پیشرفت داشته‌اند.

ایشان اضافه کرد: در دولت نهم هزار و ۶۵۲ میلیارد تومان و در دولت دهم هزار و ۸۶۷ میلیارد تومان برای عمران و آبادانی استان سیستان‌وبلوچستان هزینه شده که اینها نشان‌دهنده عزم جدی دولت برای توسعه این خطه از میهن اسلامی است.

وی در ادامه افزود: در هفته دولت امسال نیز ۵۲۶ مصوبه با اعتباری بالغ بر ۲ هزار و ۵۸۰ میلیارد ریال در سطح استان سیستان‌وبلوچستان در حال بهره‌برداری است.

خطیب جمعه زاهدان متذکر شد: با بهره‌برداری از این تعداد مصوبات، مردم استان از مزایای بسیاری از این مصوبات بهره‌مند می‌شوند.

آیت الله سلیمانی اذعان داشت: هدف دولت نهم و دهم از بین بردن فاصله طبقاتی در کشور بود که خوشبختانه در این زمینه توانست بسیار مثبت و ارزنده عمل کند.

برچسب ها:ارسال نظر: